IV edycja Grand Prix - relacja, wyniki

Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2015W ostatnią sobotę wakacji odbyła się IV edycja Grand Prix Biegów Górskich Gdynia 2015. Zawody odbyły się w pięknej, słonecznej atmosferze, przy temperaturze ciepłej, a nawet w pewnych momentach gorącej.W scenerii Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi biegacze, którzy mieli do pokonania rundę 500 metrów. W tej edycji organizatorzy zwracali młodym uczestnikom przede wszystkim uwagę na prawidłowy start. Dokładnie tłumaczyli na czym polega falstart i przypominali zawodnikom, by starać się nie dopuszczać do tego przewinienia. Młodzi adepci dokładnie przyswoili sobie wiedzę i żaden z uczestników nie dopuścił się falstartu.

Po najmłodszych i tych nieco starszych uczestnikach na starcie biegu głównego stanęło kilkuset uczestników. Tym razem na starcie nie byłego głównego faworyta Roberta Sadowskiego. Pod jego nieobecność zwyciężył na dystansie 10 km Rafał Wolak przekraczając o sekundę czas 42 minut. Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza okazała się Małgorzata Tuwalska z czasem nieznacznie przekraczającym 51 minut. Gosia zwyciężyła po raz pierwszy w tegorocznej edycji - serdecznie gratulujemy !

Na dystansie o połowę krótszym najlepsza wśród pań po raz drugi w tym roku okazała się Iwona Sikora, która w pozostałych dwóch edycjach również plasowała się na wysokich miejscach. Równa, stabilna forma. Warto zauważyć, że bieg Iwony był najszybszy w tym roku, co zwiastuje, że forma delikatnie jeszcze pnie się w górę. W grupie męskiej najszybszy okazał się Łukasz Złotucha, który również po raz pierwszy wygrał zawody, choć w dwóch innych edycjach plasował się na podium.

Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2015

Warto zauważyć również, że co jakiś czas pojawiają się nowi mocni zawodnicy. W tej edycji dostrzegliśmy dwie takie osoby. Na dystansie 5 km, dobre szóste miejsce zajął Jarek Błażuk. Do podium zabrakło mu dwóch minut, ale wynik godny pozazdroszczenia. Zobaczymy jak będzie w kolejnej edycji. Jeszcze lepszy wynik, bo najniższe miejsce na podium osiągnął również startujący po raz pierwszy Tomasz Bogusz. Natomiast na dłuższym dystansie uwagę nasza przykuło kilku nowych zawodników, którzy zajęli miejsca bardzo wysokie. Damian Sławiński (2 miejsce), Maciej Kuligowski (8 miejsce), Rafał Koryciński (9miejsce) czy Dariusz Rudnicki (11 miejsce).

Szczegółowe wyniki można zobaczyć na biegigorskiegdynia.pl

Wszystkim, którzy stanęli na starcie i ukończyli bieg serdecznie gratulujemy, gdyż tak naprawdę ukończyć taki dystans na tak trudnej trasie jest to niesamowite osiągnięcie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii.